Home

Ambasada Shqiptare berlin

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani, Berlin, Germany. Gefällt 9.679 Mal · 39 Personen sprechen darüber. Willkommen bei der Albanischen Botschaft in Berlin Contact details for the Albanian embassy in Berlin The embassy of Albania in Berlin is located at Friedrichstrasse 231 and can be contacted by telephone on 30 25 93 04 0 - 0 as well as by email embassy.berlin@mfa.gov.al. The consular section, which shares premises with the embassy, can be reached by email konsullata.berlin@mfa.gov.al Posted by Ambasada Shqiptare Berlin. 1,010 Views. 1,010 Views. Ambasada Shqiptare Berlin. December 16, 2020. Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani. December 16, 2020 · Njoftim i rëndësishëm për shtetasit shqiptar që jetojnë në Gjermani! Në zbatim të vendimit të marrë nga Qeveria Gjermane për mbyllje të plotë me qëllim përballimin e situatës së.

Ambasadat e Shqipërisë dhe Kosovës në Berlin, Gjermani konkretizojnë planin e bashkëpunimit për vitin 2021. Ambasada e Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës do të thellojnë bashkëpunimin e aktiviteteve të përbashkëta për vitin që vjen Die Botschaft von Albanien in Berlin ist wie alle Botschaften ein Ort der Prepräsentation und dient inbesondere der Pflege bilateraler Beziehungen, zwischen Albanien und Deutschland, sowie der Vertretung Albanischer Interessen in der Bundesrepublik. Der Pflege und Entwicklung der Beziehungen mit Deutschland stehen dabei im Vordergrund. Die Albanische Botschaft in Berlin wird von Mr Valter Ib Ambasada Shqiptare Berlin ist bei Facebook. Tritt Facebook bei, um dich mit Ambasada Shqiptare Berlin und anderen Nutzern, die du kennst, zu vernetzen. Facebook gibt Menschen die Möglichkeit, Inhalte..

Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin / Seksioni konsullor Jeton PIREVA Sekretar i dytë Adresa: Koenigsallee 20A/20B, 14193 Berlin, Germany Kontakt: Tel:. +49 (0) 30 240 47 69 11 Fax:. +49 (0) 30 240 47 69 19 Numri i urgjencës: +49 (0) 179 367 05 36 Email: consulate.berlin@rks-gov.net Orari i punës: Të hënën deri të premten: nga ora 09: 00 deri 13: 00 dhe nga.. Ambasada shqiptare në Gjermani përmes një njoftimi ka bërë me dije se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 në zbatim të masave anti-COVID të marra nga qeveria gjermane. Ambasada thekson se për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën [ Botschaft der Rebublik Nordmazedonien, Hubertusallee 5, 14193 Berlin: Telefon (Botschaft Northmacedonia (Nordmazedonien), Berlin) 030-89 06 95 0 (Konsularabteilung 030-89 06 95 11) Fax (Botschaft Northmacedonia (Nordmazedonien), Berlin) 030-89 54 11 94: Email: berlin@mfa.gov.mk: Webseite-Hinweise. Zusätzliche Informationen zur Nordmazedonien. Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se të gjitha shërbimet e konsullores do të mbyllen deri më 10 janar. Përmes një postimi në rrjetet sociale ambasada bën me dije se se janë trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri më 16 Dhjetor, ndërsa për sa i përket aplikimeve online pas kësaj date, shtetasve do t'u lihet takim pas 10 Janarit

Embassy of Albania in Berlin, German

Albanische Botschaft in Berlin Deutschlan

Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane Në kuadër të Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Mynih funksionon edhe shërbimi i marrëdhënieve me publikun. Ky shërbim i ofron ndihmë shtetasve të Kosovës për zgjidhjen e problemeve të natyrës konsullore. Shërbimi i marrëdhënieve me publikun mund të kontaktohet në: Tel: +49 (0) 89159861720 Fax: +49 (0) 89159861719 Email:.. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Presidenti i Republikës së Kosovës Zyra e Kryeministrit të Kosovës Kuvendi i Kosovë Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani, Berlin updated 2018-04-20. About us. Contact. Twitter. Facebook. Google+.

#Stop #TvKlan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Një qytetar shqiptar, që jeton e punon në Gjermani prej 15 vjetësh, tregon.. Aplikimi për pasaportë mbi moshën 18 vjeç Shtetasit e Republikës së Kosovës që jetojnë Gjermani, mund të aplikojnë për letërnjoftim dhe pasaportë në Shërbimin konsullor në Berlin. Aplikimi për pasaportë Për herë të parë: - Letërnjoftimi i RKS-së dhe - Taksa 100€ Ripërtëritje/korrigjim të dhënash: - LTNJ - Pasaporta e vjetër - Ekstrakti i..

Konsulat von Mazedonien in Berlin . Adresse: Hubertusalee 5 14193 Berlin Deutschland: Telefonnummer: lokale: (030) 8906.9511 internationale: +49.30.8906.9511: Telefaxzahl: lokale: (030) 8909.4141 internationale: +49.30.8909.4141: Anmerkungen über diese Konsulat. Showing comments 1-10 of 41, newest first. 1 2 3... 5 > Marina. Thu, 11 Feb 2021 07:50 EST. Koceva Guten ich paar Fragen an euch. Es gibt mehrere Albanische Konsulate die auch die Dienstleistungen anbieten wie auch das Konsulat in Berlin. Auf dieser Webseite finden sie alle Konsulate in Deutschland. Suchen Sie einfach die nächstgelegene Stadt Hamburg, Stuttgart oder Essen aus, um die Kontaktdaten und weitere Informationen zu erhalten Përkthyes dhe interpret i licencuar për gjuhët shqip-gjermanisht. provim shtetëror; urdhër publik; betim të përgjithshëm; Adresa: Schleissheimer Str. 4 80333 München. Dërgoni Mesazh. 0170 4993829 . Home > Ambasadat dhe konsullatat Ambasadat dhe konsullatat GJERMANI . KOSOVA NË GJERMANI. Ambasada. Ambasada e Republikës së Kosovës për Gjermani në Berlin Koenigsallee 20A/20B 14193.

Ambasada Shqiptare Berlin - Faceboo

Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se të gjitha shërbimet e konsullores do të mbyllen deri më 10 janar, pasi shteti gjerman futet të bllokim të përgjithshëm. Në një postim në rrjetet sociale, ambasada sqaron se janë trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri më 16 Dhjetor, ndërsa për sa i përket aplikimeve online pas kësaj date, shtetasve do t'u lihet takim pas 10 Janarit Ambasada shqiptare në Gjermani bën me dije se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Në njoftim thuhet se aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 janar 2021 ambasada shqiptare berlin. Korona Virus > Të Fundit. Ekonomi. Opinione. Teknologji. Ambasada shqiptare në Berlin bën me dije se janë trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri më 16 Dhjetor, ndërsa për sa i përket aplikimeve online pas kësaj date, shtetasve do t'u lihet takim pas 10 Janarit. Njoftimi i Ambasadës: Njoftim i rëndësishëm për shtetasit shqiptar që jetojnë në Gjermani Ambasada në Berlin ka trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri me datë 15 dhjetor 2020, ndërsa për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 janar 2021, datat e takimeve do të caktohet pas datës 10 janar 2021, gjithnjë edhe në varësi të vendimeve që do të merren nga shteti Gjerman për periudhën pas datës 10 janar 2021

Shërbimet Konsullore - Berlin - ambasada-ks

Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se të gjitha shërbimet e konsullores do të mbyllen deri më 10 janar, pasi shteti gjerman futet të bllokim të përgjithshëm. Në një postim në rrjetet sociale, Sot në ambasadën e Shqipërisë në Berlin, filloi shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për shtetasit shqiptarë rezident në Gjermani. Në prani të ambasadorit Artur Kuko dhe të drejtorit të kompanisë Aleat Jean-Alain JOUAN, shtetasit e parë që aplikuan morën shërbimin për pajisje me dokumente identifikimi (kartë identiteti dhe pasaportë). Lexo edhe: Si [ Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se të gjitha shërbimet e konsullores do të mbyllen deri më 10 janar, pasi shteti gjerman futet të bllokim të përgjithshëm. Në një postim në rrjetet sociale, ambasada sqaron se janë trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri më 16 Dhjetor, ndërsa për sa i përket aplikimeve online pas kësaj date, shtetasve do t'u lihet takim pas 10. Ambasada e RSH, Spanjë, dhe Shoqata Asociacion Petro Nini Luarasi, Lengua y Cultura Albanesa en España, e cila është nismëtare e Shkollës Shqipe në Madrid, organizuan një takim në Parkun Retiro me nxënës, prindër dhe dashamirës të kulturës shqiptare.

Ambasada shqiptare në Gjermani përmes një njoftimi publik, ka bërë me dije se do të pezullohen të gjitha shërbimet konsullore prej datës 16 Dhjetor deri më 10 Janar. Ky vendim vjen si pasojë e planit të qeverisë gjermane për mbylljen e plotë të gjithë vemprimtarisë të subjekteve private dhe institucionev Ambasada shqiptare në Gjermani përmes një njoftimi publik, ka bërë me dije se do të pezullohen të gjitha shërbimet konsullore prej datës 16 Dhjetor deri më 10 Janar. Ky vendim vjen si pasojë e planit të qeverisë gjermane për mbylljen e plotë të gjithë vemprimtarisë të subjekteve private dhe institucioneve publike me qëllim frenimin e përhapjes së virusit Covid-19. Ambasada

Kremtja e 100 Vjetorit te Shtetit Shqiptar ne Berlin Ambasada Shqiptare ne Gjermani feston 100 Vjetorin Ambasada Shqiptare në Izrael / Albanian Embassy in Israel; Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Ambasada Shqiptare në Izrael / Albanian Embassy in Israel, Government Organization, . 09/02/2021 Olta Xhacka . Olta Xhacka . Reformimi dhe modernizimi i shërbimit konsullor dhe përmirësimi i shërbimeve. Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani. Government Organization. 618 meters Ambasada Shqiptare. Government Organization. 641 meters Botschaft des Königreichs Belgien in Berlin. Government Organization . 667 meters Bundesfinanzministerium. Government Organization. 448 meters Botschaft der Republik Ruanda: Youth Network. Government Organization. 696 meters. Gjermania në izolim total, ambasada shqiptare në Berlin jep njoftimin e rëndësishëm . Shqiperi Gazeta Express 17/12/2020 9:43. Përmes një postimi në rrjetet sociale ambasada shqiptare në Gjermani ka njoftuar se të gjitha shërbimet e konsullores do të mbyllen deri më 10 janar. Ambasada bën me dije se se janë trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri më 16 Dhjetor, ndërsa për. Gjermania në karantinë, ambasada shqiptare në Berlin jep njoftim e rëndësishëm Publikuar më 17.12.2020 nga Enida Vërça Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se të gjitha shërbimet e konsullores do të mbyllen deri më 10 janar, pasi shteti gjerman do të nisë karantinën totale

Kufizimet, ambasada shqiptare në Berlin jep njoftimin e

 1. tonë të përbashkët për ndërti
 2. Die albanische Botschaft in Berlin ist eine von 909 Auslandsvertretungen in Deutschland und eine von 170 Auslandsvertretungen in Berlin. Weitere Informationen finden Sie auf den Botschaftseiten zu Deutschland. Die Botschaft Albaniens in Berlin ist eine von 140 diplomatischen und konsularischen Vertretungen Albaniens im Ausland
 3. Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Në zbatim të vendimit të marrë nga Qeveria Gjermane për mbylljen e plotë të të gjithë veprimtarisë së subjekteve private dhe të institucioneve [

Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Sipas njoftimit për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 janar 2021, datat e takimeve do të caktohet pas datës 10 janar 2021, gjithnjë edhe. Ambasada Shqiptare Hungari is on Facebook. Join Facebook to connect with Ambasada Shqiptare Hungari and others you may know. Facebook gives people the.. Moti i keq shkakton probleme në Durrës dhe Lezhë Lexo lajmi Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Sipas njoftimit, për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 janar 2021, datat e takimeve do të caktohet pas datës 10 janar 2021, gjithnjë edhe.

Mazedonische Botschaft in Berlin - Deutschland - Konsulate

Telefon (Ambasada Nordmazedonien, Berlin) 030-89 06 95 0 (Konsularabteilung 030-89 06 95 11) Fax (Ambasada Nordmazedonien, Berlin) 030-89 54 11 94 Email berlin@mfa.gov.mk Wskazani Skopje Wandern Trail in Čair, Општина Чаир (Македонија). Lade den GPS-Track herunter und folge der Route auf einer Karte. Šetnja Skopjem, krenuvsi iz naselja Cair i spustajuci se prema centru. Valter Ibrahimi është 46 vjeçar dhe e ka filluar karrierën diplomatike qysh në vitin 1992. Objektivi i kryesor i punës së tij në Berlin do të jetë nxitja e investimeve gjermane në.

Gjermania në izolim total, ambasada shqiptare në Berlin

Ambasada Shqiptare Berlin Faceboo

 1. Shqiptare Berlin नाम के लोगों की प्रोफ़ाइल देखें. Shqiptare Berlin और अपने अन्य परिचितों से जुड़ने के लिए Facebook में शामिल करें. Facebook लोगों को साझा..
 2. e rëndësishëm. 3 months më parë 3 months më parë. Ambasada e Shqipërisë në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Sipas njoftimit për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO.
 3. Saranda invest property,prona ne shitje dhe me qera ne shqiperi dhe bregde

Ambasada Shqiptare, Berlin, Government Organization

Ambasada vë edhe numrin e emergjencës së ambasadës së RSH në Berlin që është 24 orë në 24 në dispozicion: 0049 (0) 1798215905. /gj.mima/ Në bazë të nenit 4 të ligjit Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij Ambasada Shqiptare në Gjermani bën të ditur se sikurse është njoftuar edhe nga mediet, gjatë takimit që Kryeministri Rama pati në Berlin në fund të muajit Janar 2020, e ka diskutuar këtë çështje edhe me Kancelaren Merkel. Kërkesa nga shteti shqiptar për njohjen e patentave shqiptare në Gjermani është bërë fillimisht në vitin 2007. Kërkesa e bërë në vitin 2007. Ambasada shqipare në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Në zbatim të vendimit të marrë nga Qeveria Gjermane për mbylljen e plotë [ Gjermania në izolim total, ambasada shqiptare në Berlin jep njoftimin e rëndësishëm Publikuar tek: aktualitet, më 08:42 17-12-2020 Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se të gjitha shërbimet e konsullores do të mbyllen deri më 10 janar. Përmes një postimi në rrjetet sociale ambasada bën me dije se se janë trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri më 16 Dhjetor, ndërsa. Në ambasadën shqiptare në Berlin më 4 shkurt u çel dhe zyra e aplikimit për dokumente biometrike. Ambasada sqaron përmes postimit tarifat e aplikimit dhe mënyrën e pagesës si dhe rregullat kur aplikoni për shkak të humbjes së pasaportës apo kartës ID. Lexo edhe- Gjermani/ Ambasada në Berlin nisi shërbimin për dokumentet ID NJOFTIMI I [

Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptare në BerlinTre ambasadorë shqiptarë bëhen bashkë në Berlin

Gjermania në izolim total, Ambasada shqiptare në Berlin

 1. e rëndësishëm për qytetarët. 17/12/2020 . 0. Ambasada shqiptare në Gjermani përmes një njoftimi publik, ka bërë me dije se do të pezullohen të gjitha shërbimet konsullore prej datës 16 Dhjetor deri më 10 Janar. Ky vendim vjen si pasojë e planit të qeverisë gjermane për mbylljen e plotë të.
 2. Ambasada shqiptare në Berlin me numër emergjence për qytetarët shqiptarë . 19.12.2016 • 23:30. Linku i lajmit u kopjua. Linku i lajmit u kopjua. Nëntë persona humbën mbrëmjen e së hënës dhe mbi 50 të tjerë u plagosën, pasi një kamion u fut në mes të një turme njerëzish, pranë një tregu Krishtlindjesh në Berlin. Pas kësaj ngjarjeje, ambasada shqiptare në Berlin ka.
 3. Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Sipas njoftimit për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 janar 2021, datat e takimeve do të caktohet pas datës 10 janar 2021, gjithnjë edhe.

Shërbimet Konsullore - Mynih - Ministria e Punëve të

Mbulon me lajme të gjithë kategoritë: shqiperi, politike,aktualitet, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajmi fundit, periferi, rajon, bota, analiza, intervista. Ambasada Shqiptare në Berlin ka thënë që është në kontakt me autoritetet lokale, dhe është në gadishmëri për të asistuar do shtetas shqiptar në nevojë për këtë rast. Nuk raportohet për asnjë shqiptar të lënduar nga sulmi në Munster që shkaktoi vdekjen e Pas sulmit terrorist që tronditi Gjermaninë, Ambasada shqiptare në Berlin ka vënë në dispozicion numrin e emergjencës ‎+491798215905 per t'ju pergjigjur nevojave te qytetareve tane. Ambasada gjermane gjithashtu fton qytetarët ta ndjekin dhe në rrjetet sociale Twitter & Fb. Të paktën 9 persona kanë vdekur deri tani raportojnë mediat gjermane, dhe mbi 50 te tjere jane plagosur. Masat antiCOVID, ambasada shqiptare në Gjermani bën njoftimin e rëndësishëm E Enjte 17 Dhjetor 2020 News24 Ambasada shqiptare në Gjermani bën me dije se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare

Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së

 1. Gjermania në izolim total, ambasada shqiptare në Berlin njoftim zyrtar: Pezullohet shërbimi konsullor deri më 10 janar! Politiko 17 Dhjetor 2020, 09:27. Foto Ilustruese Shërbimi konsullor Ambasadës shqiptare në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021. Vendimi është marrë në kuadër të rregullave të reja anti-Covid të vendosura.
 2. Berlin, 25 tetor 2019 - Ambasada e Kosovës në Berlin të Gjermanisë kishte mysafirë ambasadorin e Shqipërisë, Artur Kuko, dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Ramadan Nazifi.. Këtë e bëri të ditur nga Ambasada e Kosovës në Berlin, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. Ambasada e Republikës së Kosovës kishte mysafirë të veçantë në hapësirat e reja në.
 3. e rëndësishëm. 17 December, 2020 . Ambasada i bën thirrje shqiptarëve në Itali të respektojnë protokollet anti... 9 November, 2020. Ekskluzive/ Gent Cakaj shkrin të gjithë ambasadën shqiptare në Athinë. 8 July, 2020. Ambasada shqiptare në Itali jep laj
 4. Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptareBerlin njoftim të rëndësishëm. schedule 22:40 - 30 Tetor, 2020. Tërmeti, ambasada shqiptare në Athinë thirrje bashkëkombësve: Zhvendosuni në zonë të sigurtë . schedule 09:00 - 16 Shtator, 2020. Punonjësi pozitiv me koronavirus, mbyllet ambasada shqiptare në Athinë. schedule 19:47 - 31 Korrik, 2020. Ambasada shqiptare në.
 5. istër i punëve të jashtme Gent.
 6. Ambasada shqiptare në Gjermani ka nxjerrë një njoftim të rëndësishëm. Sipas këtij institucioni, shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Ndërkohë aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 [

Ambasada Gjermane Prishtinë . Mirë se erdhët! Deri në një lajmërim të radhës kufizime të zgjeruara të udhëtimit vlejnë për udhëtarët nga shumica e vendeve jashtë BE-së. Këto kufizime vlejnë edhe për udhëtarët nga Kosova. Kosova aktualisht është kategorizuar si Rajon me incidencë të lartë. Kjo do të thotë se që në momentin e udhëtimit hyrës për në. Ambasada e Kroacisë në Tiranë Mërgata shqiptare Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 15 qershor 2020, në orën 14:14. Të gjitha materialet që gjenden në. Bitte registrieren Sie sich selbst für einen Termin an der Botschaft. Die Registrierung ist kostenlos und einfach. Die Botschaft arbeitet weder mit Reisebüros, Anwaltskanzleien noch mit andere Ambasadat shqiptare në Paris, Berlin, Lubjanë, Zagreb dhe Prishtinë, me miratimin e ministrit Ditmir Bushati, kanë blerë makina në shkelje të rregullave për kryerjen e procedurave të prokurimit publik. Blerje abuzive të makinave kanë bërë edhe përfaqësitë tona diplomatike në Stokholm, Varshavë, Bari, Pragë. Por, edhe Misioni në BE, Bukuresht, Sofje, misioni në NATO dhe. Ambasada e Republikës së Kosovës kishte mysafirë të veçantë në hapësirat e reja në Berlin. Ambasadori i Republikës së Shqipërisë Artur Kuko bashkë me stafin dhe Ambasadori i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Ramadan Nazifi me një pjesë të stafit dhe bashkëshorten e tij vizituan koleget dhe kolegët e tyre nga Kosova për t'i uruar për vendqëndrimin e tyre në.

Fakti / U bojkotua apo jo nga deputetët gjermanë darka e

Stop - Gjermani/ kerkon te lere shtetesine shqiptare

Embassy of Albania in Buenos Aires, Argentina Ambasada Shqiptare ne Argjentine ADDRESS Av. Libertador, 946-4o P. 1001, Buenos Aires, Argentina; EMAIL embassy.buenosaires@mfa.gov.al, ambasada.bue@netsat.com.ar, ambasada.bue@scotdale.com.ar; FAX (+54) 11 4851 2512; PHONE (+54) 11 4821 8366,+541148093574; Albanian Consulate General in Brisbane, Australi Berlin, SHBA me ambasade te re. Ambasada e re e Shteteve te Bashkuara ne Berlin, eshte hapur dje, ne Diten e Pavaresise se Shteteve te Bashkuara. Ne ceremoni moren pjese Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe ish-presidenti amerikan, George Bush, i vjetri. Ambasada e re eshte ne zonen ku ka qendruar para Luftes se Dyte Boterore, Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano, Milano. 24,848 likes · 1,211 talking about this · 556 were here. Kjo është faqja zyrtare.. ambasada shqiptare në Athinë ambasada shqiptare në Berlin ambasada shqiptare në Itali ambasada shqiptare në Londër ambasada shqiptare në Paris ambasadat nuk përgjigjen ankesa për ambasadat shqiptare. Emisioni Stop 22 janar 2020 konsullatat nuk përgjigjen. Previous Article Stop - Skandali/ I semuri mendor mbahet ne burg pa mjekim! (22 janar 2020) Next Article Stop - Shengjergji pa. View the profiles of people named Amarda Shqiptare. Regjistrohuni në Facebook për të kontaktuar me Amarda Shqiptare dhe të tjerët që mund t'i njihëni...

Teksa edhe 100 ditë na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare shqiptare më 25 Prill, Ambasadorja Kim u takua me Kryetarin e KQZ-së Celibashi dhe Zëvendës Kryetaren Fjalimi i Ambasadores Kim në Ceremoninë e Dhurimit të Pajisjeve për Përmbytjet për Shqipërinë. 14 Janar, 2021 | Ambasadori, Deklarata për Shtyp, Fjalime, Lajme, SHBA dhe Shqipëria. Minister Peleshi, Gjeneral Begaj dhe. Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin ka reaguar pasi pesë kosovarë kanë humbur jetën brenda kësaj jave në Gjermani si pasojë e aksidenteve tragjike. Bëhet fjalë për dy vëllezërit nga Deçani të cilët u goditën për vdekje nga një tren derisa po shkonin në shkollë, derisa të premten mbrëma në një aksident automobilistik kanë [ Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin njofton që për shërbimet konsullore të shtetasve tanë nga data 4.05.2020 do të fillohet me pranimin e kërkesave për termine. Kërkesat për termine mund t'i bëni përmes telefonit apo e-mailit të konsullatave në Berlin, Stuttgart, Hamburg, Franfkurt, München dhe Düsseldorf

Pasaporta - Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e

Posa të lejojnë rrethanat pandemike, Ambasada e Shqipërisë dhe e Kosovës, në bashkëpunim me Konsullatat e Kosovës dhe Shqipërisë në Gjermani do të organizojnë një varg aktivitetesh në Ambasadat në Berlin, por edhe në qytete ku Konsullatat dhe komuniteti shqiptar nga Kosova dhe Shqipëria janë të pranishëm.. Viti kalendarik parasheh që çdo muaj të ketë së paku nga një. Ambasada e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe njofton që në koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Prishtinë është në kontakt të afërt me autoritetet gjermane për sqarimin e rrethanave të aksidenteve në Bruckerg të Bavarisë ku humbën jetën dy vëllezër dhe Meersburg të Baden-Württemberg ku. Ambasada e Republikës së Shqipëris në Berlin ka shpehur mirënjohje të thellë për tre kompanitë e Diasporës në Gjermani që dhuruan për Shqipërinë 5 mijë teste për Covid19. Ndihmë e çmuar e ofruar për Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e cila u soll në Tiranë në bashkëpunim edhe me Dhomën e Biznesit të Diasporës [

Konsulat von Mazedonien in Berlin, Deutschlan

Me ndryshimin e qeverisë kjo është lista e re përfaqësive Diplomatike Shqiptare në Botë 1. ARABI SAUDITE Sh. T. Z. Sajmir Bala I ngarkuar me punë Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e.. Webseite des Auswärtigen Amts. Artikel Aktuelles aus der Visastelle. Hier informieren wir Sie über aktuelle Neuigkeiten im Bereich Visa und über demnächst stattfindende Vorträge und Veranstaltungen mit Visasthemati #Stop #TvKlan | Një format satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. Një qytetar shqiptar, që jeton e punon në Gjermani prej 15 vjetësh, tregon, se ka 3 vjet, që do të lerë shtetësinë shqiptare, por nuk lidhet dot me ambasadën shqiptare në Berlin.Gazetarja e ?Stop? iu drejtua me një kërkesë drejtorisë për cështjet konsullore, e cila sqaroi, se lënia e një. Lajme më shqip; Sherbimet. Vizat; Shërbime të tjera; Lista për punësim sezonal (Zyra Konsullore e Ambasadës së Greqisë në Tiranë) Lista për punësim afatgjatë (Zyra Konsullore e Ambasadës së Greqisë në Tiranë) Fillimi Sherbimet Shërbime të tjera . Shërbime të tjera. Filter. Fitimi i Shtetesise Greke me natyralizim; Certifikatë banimi i përhershëm jasht vëndi, për.

Në Frankfurt u kremtua festa e Pavarësisë - Lajme ngaLëshohen dokumentet edhe në Ambasadën e Shqipërisë - AlbinfoKjo është shifra, kaq shqiptarë nga Kosova jetojnë në
 • Landratsamt Ebersberg.
 • Ccc canterbury UK.
 • Ehe am Ende Test.
 • Nebennieren Erschöpfung.
 • Wo gibt es die meisten Leuchttürme.
 • Windows update catalog 1903.
 • Massivhaus aus Polen.
 • Bad im Spessart.
 • Online kurs filmen.
 • Uni Bremen App.
 • Thai Friendly.
 • APC Geräte.
 • Sperrung A40 Morgen.
 • Iron Maiden logo.
 • FAU Wirtschaftswissenschaften Sprachen.
 • Anspruchsvolle englische Wörter.
 • Schützschaltung Aufgaben mit Lösungen.
 • Samsung Daten übertragen auf PC.
 • Kirche Berlin Kino.
 • Diamantenschliff Rätsel.
 • I am puma YouTube.
 • Naturpädagogik Spiele.
 • Todesfall Schwäbisch Gmünd.
 • Denver Fitnessband Test.
 • KPMG Zweites Vorstellungsgespräch.
 • Geschichte Wie spielt man Frieden.
 • GTA 5 Story mode Trevor.
 • Hard to pronounce German Names.
 • Rechtsanwalt Bewertung Muster.
 • Uni due Ingenieurwissenschaften Promotion.
 • Frevel Kreuzworträtsel.
 • Sich treffen Englisch.
 • Wilhelma Südamerikaanlage.
 • 2900 v chr.
 • JBL Xtreme Camouflage.
 • Mensch mit 2 Köpfe.
 • Metformin Nebenwirkungen.
 • 2.000 Euro Kredit ohne Zinsen.
 • Wertstoffhof München.
 • Visum für England beantragen.
 • Vegan Online Shop.